Velikost textu:   A    A    A

Domov důchodců Bystřany zahájil školní rok výstavou Zpátky do školy

Klubovna bystřanského domova se začátkem září jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v malebnou jednotřídku obecné školy z období po druhé světové válce.
Třetího září tak byla zahájena nejen školní docházka, ale také unikátní výstava s názvem Zpátky do školy.  Přestrojení  zaměstnanci domova, coby žáčci první až čtvrté třídy usedli do maličkých dřevěných lavic. Děvčata s aktovkami a mašlemi ve vlasech předváděla svůj recitační talent, přísná paní učitelka s rákoskou zkoušela školáčky z počtů a neposlušná žákyně omluvila svůj pozdní příchod krajáčem čerstvě nadojeného kozího mléka. Ve škole nechyběl ani pan ředitel anebo školnice, která zahájila vyučování hlasitým zvoněním. Ke svačině se podávaly rohlíky a bílá káva.
Výstava Zpátky do školy mohla být uskutečněna díky ochotě základních škol zapůjčit školní pomůcky a potřeby, pomohly nám základní školy v Košťatech, Bílině a Bystřanech. Na sbírce předmětů souvisejících se školní docházkou se podíleli také klienti a zaměstnanci domova.  K vidění byly staré čítanky, učebnice, slabikáře a sešity, nechyběla dřevěná tabule, pravítka, katedra či kalamář. Raritou třídy se stal vycpaný jestřáb a modely lidských orgánů pro výuku přírodopisu. Stěny jednotřídky zdobily prastaré nástěnné mapy a sbírka motýlů. Prohlédnout jste si mohli skutečná vysvědčení, která nám zapůjčili klienti našeho domova. Třída doslova připomínala atmosféru českého filmu Obecná škola, jen pan učitel Igor Hnízdo se nedostavil.
Jakowetzová

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

    Zatím není založený žádný blog. Můžete blogovat zde.
Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ