Velikost textu:   A    A    A

Nahrávání společného CD v Domově důchodců Bystřany

Domov důchodců Bystřany od začátku roku 2013 spolupracuje s domovem Volkssolidarität Dresden na společném projektu Zpíváme společně (Wir singen zusammen).
19. září  bylo dnem dovršení projektu, událostí, na kterou jsme se všichni dlouhodobě pilně připravovali. Prostory Denního stacionáře Domova důchodců Bystřany se proměnily v nahrávací studio. Nahrávání nového společného CD měl na povel zvukař pan Veselý. Nemálo důležité bylo uspořádání míst k sezení, ale také to, který zpěvák bude sedět na které židli. Senioři se silnějšími hlasy seděli vzadu, jinam se posadili zaměstnanci domova, kteří doprovázeli zpěváky na rytmické nástroje. Celý česko-německý sbor tradičně dirigoval pan Oldřich Podzimek, k ruce mu byla paní Pavla Wasserbauerová, bývalá muzikoterapeutka bystřanského domova. Hru na klávesy měla v režii muzikoterapeutka Radka Nováková.
„Písně jsme nahrávali ve stejném pořadí, v jakém jsme je nacvičovali na vystoupení. Každou píseň jsme si nejprve zkusili zazpívat nanečisto a poté bylo spuštěno nahrávání. Každou nahrávku jsme konzultovali, a když jsme nebyli spokojení, zkoušelo se znovu. Celé nahrávání trvalo asi dvě hodiny, zpočátku byla znát tréma, ale ta z nás brzy opadla,“ vypovídají zpěvačky z bystřanského domova.
Celý sbor i zaměstnanci byli velice ukáznění a plně soustředění, všichni brali práci vážně a snažili se podat co nejlepší možný výkon. Po natáčení následovalo posezení při kávě a malé občerstvení. Každý účastník dostal jako pozornost polštářek ušitý klienty Domova důchodců Bystřany. „Nahrávání CD nás posunulo o kus dál, přineslo nám zajímavé zkušenosti. Myslím, že nahrávání stmelilo kolektiv a vůbec nebyla patrná jazyková bariéra. Již nyní se těšíme se na další společné vystoupení,“dodává závěrem paní Nováková.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

    Zatím není založený žádný blog. Můžete blogovat zde.
Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ