Velikost textu:   A    A    A

Senioři z bystřanského a drážďanského domova si společně zazpívali

20. června navštívili Domov důchodců Bystřany senioři z drážďanského domova Volksolidarität Dresden, aby si zde společně s bystřanskými seniory zazpívali.
Od začátku roku 2013 spolupracují oba partnerské domovy na společném projektu „Zpíváme společně“ (Wir singen zusammen). Mají za sebou již čtyři zkoušky zpěvu, které se postupně přibližně jednou za měsíc odehrávaly v prostorách drážďanského Domova Volksolidarität. Senioři ze souboru Bystřanka pravidelně nacvičovali s muzikoterapeutkou Radkou Novákovou zpěv českých i německých písní, a to za doprovodu hry na klávesy a rytmických nástrojů. Nápomocna byla také paní Pavla Wasserbauerová, muzikoterapeutka, která dříve v domově v Bystřanech pracovala. Kapelu dirigoval pan Oldřich Podzimek. Za soubor seniorů z Drážďan vystupovala paní Kerstin Döring, zdejší sociální pracovnice, a pan Mathias Herklotz, vedoucí péče.  Po cestě do Bystřan je doprovázela paní Christine Wagner, ředitelka drážďanského domova. „Je obzvláště horký letní den a příliš vysoké teploty nám nedovolovali, abychom koncert uskutečnili na terase domova. Raději jsme se ukryli ve stínu jídelny,“ dodává paní Nováková.
Poté, co paní Miroslava Barešová, ředitelka domova v Bystřanech, přivítala kolegy z Německa, se prostorem linuly melodie lidových písní střídavě v českém a německém jazyce. Poslechnout jste si mohli například krásnou píseň Škoda lásky, Kolíne, Kolíne nebo Vínečko bílé. Odpoledne čekalo hosty malé pohoštění.
Následující den senioři z Bystřan na oplátku poctili svou návštěvou domov Volksolidarität v Drážďanech, kde proběhl poslední společný česko-německý koncert. Chystá se i vydání CD a zpěvníku s melodiemi známým oběma stranám. Projekt „Zpíváme společně“ je pokračováním dlouhodobé spolupráce mezi oběma domovy a opětovným prohloubením jejich vzájemných vztahů.

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

    Zatím není založený žádný blog. Můžete blogovat zde.
Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ