Velikost textu:   A    A    A

V Domově důchodců Bystřany probíhal počítačový kurz pro seniory

Senioři z bystřanského domova se učili pracovat s počítači.

Na konci loňského roku dostal Domov důchodců Bystřany nabídku na spolupráci při realizaci projektu Senioři komunikují. Jedná se o kurzy obsluhy počítačů pro seniory, které jsou financovány Nadačním fondem manželů Livie a Václava Klausových a realizovány společností LYRIX nova, o.s. 
Finanční rozpočet nadace byl omezený a z celkového počtu sto žádostí bylo schváleno 48 kurzů. Obec Bystřany se stala jednou ze šťastných vybraných, a tak ve dnech od 15. až 17. července 2013 probíhala v odpoledních hodinách výuka přímo v Domově důchodců Bystřany. Klubovna domova, která zároveň slouží jako místnost pro vzdělávání, poskytovala zázemí pro deset účastníků, z nichž každý měl k dispozici svůj notebook i s externí klávesnicí. Výuky se nakonec zúčastnilo osm klientů domova pro seniory. Hlavním cílem kurzu je podpořit seniory ve zvládání obsluhy moderní komunikační techniky. Každý přihlášený obdržel certifikát o absolvování kurzu a přehlednou příručku s vysvětlením odborných pojmů a jednoduchým návodem, jak pracovat s počítačem na uživatelské úrovni.
„Kurz byl pro nás velmi náročný, dozvěděli jsme se mnoho nových věcí, naučili jsme se ovládat myš a psát v textových programech nebo vyhledávat informace. Povídali jsme si i o platebních kartách a možnostech internetového bankovnictví. Když se o počítače budeme více zajímat, možná budeme umět psát si s rodinou i přes internet…“, svěřila se nám paní Kuřátková, čerstvá absolventka a hrdá držitelka certifikátu.
V Bystřanech 18.07.2013, Veronika Jakowetzová

Komentáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář


Vkládat komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit se můžete zde.

PŘISPĚJTE I VY DO PROJEKTU NÁRODNÍ KRONIKA

Přispějte ZDE

Naši blogeři

    Zatím není založený žádný blog. Můžete blogovat zde.
Linky pomoci
 
112 – TÍSŇOVÉ VOLÁNÍ
158 – POLICIE
155 – ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
150 – HASIČI
 
800 200 00 – LINKA SENIORŮ